eHealth в Україні – Працюємо в напрямку реформування охорони здоров’я | Неформальна дискусія
Date
Реформа охорони здоров’я в Україні, яка розпочалась шість років тому, перебуває у постійній динаміці – зміни в політичному керівництві у поєднанні із системними реформами в галузі управління та фінансування системи охорони здоров’я та тиском пандемії COVID-19 створюють для країни унікальні виклики та можливості.
Електронна система охорони здоров'я - eHealth є надзвичайно важливою складовою реформи охорони здоров’я України. У той час поки сама система перебуває на стадії розробки, в управлінні eHealth є важливі виклики, які стосуються розробки політики та стратегії, інтеграції управління змінами, залучення зацікавлених сторін сектору охорони здоров’я та ефективного використання даних, які зараз доступні державним структурам, для вдосконалення процесу прийняття рішень.
У рамках цієї неформальної бесіди, Вікторія Тимошевська з Міжнародного фонду "Відродження" буде модерувати дискусію щодо просування України в розвитку електронній системі охорони здоров'я, а також уроків, винесених внаслідок впровадження стратегій та рішень з операціоналізації eHealth, за участі Заступника Міністра Охорони здоров’я - Ярослава Кучера, Дмитра Черниша з Національної служби охорони здоров'я України, Олександра Квіташвілі з PMCG та Ріти Сембайве з RTI International.
зустріти спікерів
Модератор: Вікторія Тимошевська, директорка програми «Громадське здоров'я», Міжнародний фонд «Відродження»
Вікторія Тимошевська – директорка програми «Громадське здоров'я» Міжнародного фонду «Відродження», займається проектами з моніторингу державних витрат на охорону здоров'я та соціальні послуги, доступу вразливих груп до ліків та медичних послуг, наркополітики, прав людини в сфері охорони здоров'я та зміцнення системи охорони здоров'я. Вікторія має великий досвід у розвитку потенціалу пацієнтських спільнот, розбудові коаліцій та розробці громадських кампаній та комунікаційних стратегій для просування прав пацієнтів та постачальників медичних послуг. Технічні навички Вікторії включають розробку та оцінку програм, репродуктивне здоров'я та планування сім'ї і доступ до ліків, паліативну допомогу та права людини в контексті охорони здоров'я. Вона сприяла розробці кількох курсів з епідеміології, створення програм і моніторингу в Школі громадського здоров'я при Національній Києво-Могилянській академії. Тимошевська закінчила медичний факультет Одеського державного медичного університету та має ступінь магістра Колумбійського університету (Нью-Йорк) в галузі охорони здоров’я, спеціалізація – здоров’я населення та сім’ї.
Ярослав Кучер, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації
Ярослав Кучер – заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. У 2017 році очолив першу українську делегацію японської урядової програми «Корабель молодих лідерів світу». Раніше працював радником Міністра молоді та спорту України (2016-2017) та радником голови Київської міської державної адміністрації (2014-2015). Заснував та керував низкою приватних комерційних структур в Україні та ЄС у галузі електронної комерції, ІТ та виробництва. Також працював над інтеграцією інформаційних систем у галузі телекомунікацій та енергозбереження. Має ступінь магістра Національного авіаційного університету за спеціальністю «Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки».
Дмитро Черниш, Директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я Національної служби охорони здоров’я України (НСЗУ)
Дмитро Черниш працює начальником відділу розвитку електронної системи охорони здоров'я Національної служби охорони здоров’я України та є експертом з питань державного управління цифровими трансформаціями в Україні. У 2015-2018 роках брав участь у процесі реформи державних закупівель і був частиною команди, яка запустила Prozorro, гібридну електронну державну систему електронних закупівель з відкритим кодом. З 2018 року відповідає за розробку та впровадження електронної системи охорони здоров’я в Україні – двокомпонентної електронної системи, яка надає послуги понад 31 мільйонам пацієнтів в Україні.
Олександр Квіташвілі, консультант Групи з питань політики та управління (PMCG)
Олександр Квіташвілі, колишній міністр охорони здоров’я України (2014-2016) та Грузії (2008-2010), керував процесом комплексних реформ охорони здоров’я. У 2010-2013 був ректором Тбіліського державного університету, найстарішого та найбільшого вищого навчального закладу в Грузії. Консультант з питань управління охороною здоров’я, економіки та фінансів охорони здоров’я у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНІСЕФ, Consulting Group Curatio Sarl, Chemonics International, R4D, CH2M Jacobs, Curatio International Foundation та інших приватних, державних та міжнародних організаціях. Має ступінь магістра наук з державного управління Вищої школи державної служби Роберта Ф. Вагнера Нью-Йоркського університету та бакалавра сучасної історії в Тбіліському державному університеті. У 2012 році пан Квіташвілі був нагороджений Президентським орденом «За заслуги» за його внесок у охорону здоров'я в Грузії. Почесний доктор Державного університету Іллі та Університету Грузії.
Ріта Сембайве, керівник програми, Інформаційні системи охорони здоров’я, RTI International
Ріта Сембайве – міжнародний інформатик у галузі охорони здоров’я Групи інформаційно-комунікаційних технологій, Відділ дослідницьких обчислень RTI. Сукупний досвід пані Сембайве в галузі охорони здоров’я та інформаційних технологій у різних частинах світу сприяє її глибокому розумінню основ медичної інформатики. Працювала в Зімбабве, Танзанії, Кенії, Уганді, Лаосі, Індії, Бангладеші, Тихоокеанських островах США та США. Її поточна робота сприяє зміцненню системи управління інформацією про здоров'я, розробці та впровадженню системи нагляду за хронічними та інфекційними захворюваннями, розробці та оцінці інноваційних мобільних технологій охорони здоров'я та дослідженням електронних медичних записів. Також працювала в галузі моніторингу стану здоров'я карантинних кордонів та звітності про інфекційні хвороби, всебічного контролю за раком, спадкового раку та управління надзвичайними ситуаціями в академічному, некомерційному, федеральному, глобальному медичному та приватному секторах.